Upadłość konsumencka Katowice, Śląsk > Upadłość > Czy warto złożyć wniosek o upadłość konsumencką?

Decydując się na ogłoszenie upadłości konsumenckiej daje szanse na rozpoczęcie życia od nowa z czystą kartą bez długów. Czasami to jedyne wyjście z sytuacji z którego warto skorzystać.

Ogromna ilość kart kredytowych i kredyt we frankach sprawiają, że nie jesteś już w stanie wiązać końca z końcem i wpadasz w spiralę długów. W takiej sytuacji czym prędzej warto pomyśleć o zgłoszeniu o niewypłacalności konsumenckiej. Należy tutaj zauważyć, że taką możliwość mają tylko osoby fizyczne nie przedsiębiorcy. Jest to swego rodzaju przywilej, więc dlaczego z niego nie skorzystać?

Należy tutaj zauważyć, że jeżeli stajemy się niewypłacalni to warto czym prędzej złożyć taki wniosek. Tuta czas ma duże znaczenie dla sądu, który rozpatruje taki wniosek. Odwlekanie tego licząc, że wszystko się ułoży a w międzyczasie zadłużając się jeszcze bardziej nie jest pozytywnie określane w oczach sądu. Bardzo często są to typowe ludzkie zachowania, które podejmujemy pod wpływem chwili. Wiele osób z pewnością wstydzi się do tego przyznać, że zostali bankrutami i mimo wszystko starają się o własnych siłach stanąć na nogi, jednak nie tędy droga. W takiej sytuacji należy złożyć wniosek o upadłość konsumencką, dzięki której dostaniemy drugą szansę i zaczniemy od początku z czystym kontem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *